0 Wprowadzenie

Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że mogę podzielić się doświadczeniami i mądrością płynącą z rozmów z Mistrzem z szerokim gronem ludzi zainteresowanych.

Książka jest owocem duchowej miłości i jej pisaniu towarzyszyły przez bardzo długi czas cudowne chwile. Dziękuję za nie Mistrzowi, konsekwentnie i od lat dzielącemu się ze mną i każdym, kto zechce się ku Niemu zwrócić Jego niezwykłą miłością. Dziękuję Mu z całego serca, ponieważ tak, jak dał mi się poznać, jest najbardziej czułą i kochającą Istotą na świecie, zawsze gotową służyć innym bez cienia osobistego zainteresowania. Dziękuję Ci drogi Mistrzu raz jeszcze.

Zaczynałem dawno temu, pewnym przełomem był moment, kiedy jeden z moich ziemskich Nauczycieli nauczył mnie słyszeć głos wewnętrzny ponad ograniczeniami czasu, przestrzeni i ludzkiego umysłu. Po latach doświadczeń okazało się, że stanowi to dopiero wstęp do czegoś znacznie większego – do budzenia się miłości ku Boskości i zbliżania ku Niej.
Mam nadzieję, że ta książka będzie stanowić źródło wskazówek i natchnienia dla ludzi zainteresowanych i poszukujących.

Do swego Rozmówcy zwracam się często Mistrzu lub Baba – co pochodzi z sanskrytu, natchnionego języka Indii i znaczy „Ojcze”.

Wiele razy pytano mnie, z kim jak sądzę rozmawiam. Odpowiedź pozostawiam Twojej czytelniku domyślności, wrażliwości i inteligencji. Tak proszę Cię abyś głęboko zastanowił się i sam znalazł odpowiedź. Będzie to znacznie cenniejsze niż podanie jednego słowa, które nie niesie jeszcze dla Ciebie takiej głębi znaczenia, szczęścia i miłości. Znajdź odpowiedź a nade wszystko wszystkie uczucia, jakie jej towarzyszą. One są najważniejsze będąc nam dobrym przewodnikiem, bowiem najlepiej ku Miłości prowadzi właśnie miłość. Wartość przekazu poznasz po owocach, jakie Ci przyniesie.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży i wspólnego odkrywania tego, co było tu zawsze a swoja cudownością i niezwykłością przekracza wszystko, co dotąd znaliśmy.

Wiem, że wiele poruszonych tu spraw wyda Ci się dziwnymi a niektóre uznasz za niemożliwe. Jednak już teraz odpowiem na te wątpliwości w następujący sposób. Tuż koło Ciebie rozpościera się niezwykła kraina cudów, jest ona dosłownie na wyciagnięcie ręki. Co więcej właściwie to nawet nie trzeba jej specjalnie szukać, była tutaj zawsze i zawsze będzie. Sam byłem zdumiony, gdy kochający Mistrz zaczął ją odkrywać przede mną. To kraina niezwykłych wydarzeń, budujących inspiracji, kraina, w której penetrujący ja człowiek doświadcza pogłębiającego się szczęścia i radości. Kraj, gdzie króluje miłość, żywa, gorąca, odczuwalna i bliska. Kraj, gdzie można spotkać Kogoś, kto był i jest tutaj od zarania czasów i tylko czeka na każdą naszą dobrą myśl, czyn słowo, by w zamian móc obdarzyć nas swoją miłością. I jednocześnie, przeciwnie do tego, co nas uczono – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, tutaj, teraz, nie gdzieś daleko czy dopiero po śmierci. Wydaje mi się, że w tym życiu pozwolono mi znaleźć ukryte drzwi, za którymi, tuż obok możemy znaleźć łączność, dostęp czy też jak to nazwiemy – do najwspanialszej tajemnicy tego świata a może i Wszechświata. Tą niesamowitą Tajemnicą Tajemnic jest sam kochający nas Stwórca. Uwierz mi proszę czytelniku, że zapisuję te słowa z dużym namysłem, świadomością i odpowiedzialnością za to, co mówię.

Wiem, że dziś jeszcze możesz mi nie wierzyć, jest to naturalne zjawisko. Ale proszę Cię poczekaj i sam sprawdź, co jest rzeczywistością. Stąd właśnie książka, opisująca wydarzenia, jak i wyjaśnienia wielu ważnych kwestii, które przekazał mi kochający Mistrz. Opisująca dowody, które mi wskazano i wskazówki jak Ty możesz znaleźć swoje. Oczywiście same słowa, mimo znaków, jakie im towarzyszyły i zazwyczaj towarzyszą nie są jeszcze dowodem. Na czym więc polega mój i być Twój czytelniku dowód? Pozwolono mi znaleźć niezwykły i cudowny sam w sobie klucz do rzeczywistości miłości. I teraz ten złoty klucz, na życzenie mego kochającego Mistrza, przekazuję Tobie, wraz z garścią Jego wskazówek jak znaleźć drzwi. Proszę Cię otwórz szeroko swoje umysł i serce i daj się unieść słowom Mistrza a nade wszystko Jego Miłości. Być może już wkrótce zrozumiesz, że w ogóle nie potrzebujesz klucza, bo drzwi są zawsze otwarte a jedyne ograniczenia, to te, które sami sobie kiedyś narzuciliśmy i przy których uparcie trwamy.

Przekazuję Tobie tę książkę z najlepszymi życzeniami i najlepszymi myślami a teraz pozwalam sobie zamilknąć, aby już wkrótce mógł przemówić Ktoś, przy kim wszyscy, którzy Go poznali milczą, trwając w emanującej z Niego potędze Miłości i Szczęścia.

Drogi Mistrzu przyjmij miłość jako skromny wyraz głębokiej wdzięczności za Twoje dary, za Twoją Miłość, za to, że jesteś i za to, Kim jesteś. Kocham Cię. Niech wszyscy czytelnicy będą szczęśliwi. Niech wszystkie istoty będą szczęśliwe. Bardzo, bardzo szczęśliwe.