Afirmacje cz.1 – Wstęp

Umysł człowieka jest niesamowitym narzędziem. Jest bardzo złożony i daje bardzo duże możliwości kreacji. Właściwie wszystko co przejawia się w naszym życiu jest kreacją umysłu. Dlatego jest bardzo ważne by umysł był czysty i miał właściwy pogląd na świat.

Kilka zdań o samej strukturze umysłu:

Istota ludzka składa się z trzech poziomów jaźni. Odkrył to już Zygmunt Freud, mówiąc o Ego, Id i Superego. Było to ogólne określenie, które dało podstawy współczesnej psychologii. Co ciekawe okazało się, że podobny podział umysłu opracowali polinezyjscy uzdrowiciele zwani kahunami. Oni jednak, w przeciwieństwie do Freuda, posiadali inny wgląd w naturę ludzkiego umysłu. Wiedza którą posiadali okazała się niezwykle praktyczna, a sposoby uzdrawiania oparte na tej wiedzy bardzo skuteczne.

Podstawowy podział umysłu obejmuje trzy części. Dzieli się tak ze względu na funkcje, które pełni. Dobre zrozumienie tych funkcji pozwoli nam lepiej zrozumieć zasadę działania tego wspaniałego narzędzia, jakim jest umysł.

1. Podświadomość – (niższa jaźń) jest to część umysłu odpowiadająca za działania nieświadome. Podświadomość ma kontrolę nad wszystkimi procesami ciała. Utrzymuje prawidłowy przepływ energii, kontroluje oddech, krążenie krwi, trawienie itp. Steruje także czynnościami wyuczonymi przez ciało. Jeśli się czegoś nauczymy, podświadomość potrafi powtarzać pewne zachowania czy działania. Jest ona wyposażona w wspaniałe mechanizmy służące do zapamiętywania. To podświadomość (dalej PŚ), utrzymuje w swoim polu wszystkie wspomnienia.

Jest często nazywana niższą jaźnią, nie dlatego że jest w jakiś sposób gorsza. Jest jakby młodszym bratem pozostałych jaźni. Nie ma własnej świadomości. Nie potrafi oceniać i myśleć. Jest często przyrównywana do zwierzątka, które wiernie powtarza wyuczone rzeczy. Nie ocenia czy są one korzystne, czy nie, po prostu je powtarza.

Podświadomość może się uczyć. Dzieje się tak poprzez częste powtarzanie danego wzorca zachowania, lub bardzo silną jednorazową koncentrację na wzorcu. Częste powtarzanie jest właśnie wykorzystywane w afirmacjach.

Porozumiewa się językiem uczuć, skojarzeń i wyobrażeń. Dlatego o wiele łatwiej zapamiętujemy uczucia, niż np. ciągi liczbowe. Warto o tym pamiętać przy pracy z podświadomością.

2. Świadomość – (średnie ja). Świadomość, to jest ta część jaźni, z którą się identyfikujemy. Słowo świadomość jest tu używane w kontekście świadomego myślenia, umysłu. Ta część Jest na tyle rozwinięta, że potrafi logicznie myśleć i porównywać. Potrafi wybierać i tworzyć. Jej głównym atutem jest wola.

Świadomość jest myślicielem. Często prowadzi się wewnętrzny dialog w umyśle. To właśnie świadomość rozmawia z podświadomością. Świadomość dostaje informacje zapamiętane przez PŚ i na tej podstawie analizuje aktualną sytuację. Dzięki temu świadomość może oceniać i porównywać rzeczy. Może wybierać

Obie jaźnie kontaktują się ze sobą tak telepatycznie.

Niższe Ja słucha uważnie swojego „starszego brata”. Natomiast średnie Ja nadaje znaczenia zdarzeniom. Jeśli coś się zdarzy, świadomość może ocenić zdarzenie i powiedzieć: „To jest dobre, tego się trzeba trzymać”. Albo: „to jest złe. Uciekamy!”. I podświadomość to zapamiętuje. Kojarzy zdarzenie z wywołanym uczuciem i pamięta wzorzec według którego ma się zachowywać. Dlatego tak ważna jest prawidłowa ocena tego, co widzimy i doświadczamy. Jeśli świadomość źle oceni zdarzenie, podświadomość zapamięta jak się ma zachowywać.

Takie procesy zachodzą podczas rozwoju dziecka w wieku od 0-3 lat. Wtedy to, jeszcze niewykształcona świadomość ocenia tak, jak oceniają to rodzice, a PŚ wszystko zapamiętuje. Potem można mieć lęki, albo inne problemy (lenistwo, depresje, uczucie niemocy i przytłoczenia rzeczywistością, nienawiść do ciała, niekorzystne zachowania w różnych okolicznościach). Wszystkie te niekorzystne programy tkwią w umyśle i sabotują przyszłe życie człowieka. Dlatego warto się od nich uwolnić zamieniając je na pozytywne. W tym wypadku całkiem świadomie i przytomnie możemy wybierać jak się chcemy zachowywać. Nie trzeba już być marionetką programów z dzieciństwa. Teraz całkiem świadomie możemy wybrać jak chcemy się przejawiać.

3. Nadświadomość – Wyższe Ja. To jest Wyższa inteligencja. Boska cząstka w Tobie. Źródło miłości, radości, szczęścia, inspiracji. Można się także z nią kontaktować. Wyższa jaźń, potrafi rozwiązać nasze problemy i robi to z łatwością. Jest dostrojona do najwyższych poziomów wibracyjnych, do boskości. Żeby się z nią skontaktować, najpierw trzeba mieć uporządkowaną Niższą i Średnią jaźń. I tym się tutaj zajmiemy.

————————————————-

Podsumowanie:

Średnie ja (świadomość) uczy niższe ja (podświadomość) jak istnieć w tej rzeczywistości. Podświadomość zapamiętuje wszystkie wzorce zachowań i interpretacji jakie jej wpojono. Poczym odtwarza nieustannie te wzorce w życiu, bez względu na to czy są one korzystne, czy nie. Ważne by były wyuczone.

Podświadomość uczy się za pomocą wyobrażeń i uczuć.

12 myśli nt. „Afirmacje cz.1 – Wstęp

 1. mool

  A nie jest tak, ze to podświadomość jest tym starszym bratem dla swiadomosci? I na podstawie podświadomości wykształca się świadomość? AnandaNa, zobacz: najpierw dziecko sie rodzi i jest jakby czyste, ale ma pelny kontakt z podswiadomoscia(wiem ze to wiesz wiec to porostu zaloze i nie bede opisywal co i jak). Nastepnie w podswiadomosci zapisuja sie wzory: gorace kaszka -> paży mi jame ustna(glupi i banalny przyklad ale taki mi przyszedl do glowy ;p). Drugi wzor: dmuchamy na lyżeczke gorącej kaszy-manny -> robi chłodniejsza. Następnie takie wzory swiadomosc kiedys tam laczy sobie: goraca kaszka – trzeba podmuchac łyżeczke to sie nie oparze…

  Odpowiedz
 2. AnandaNa

  A jak ten wzór zapisuje się w podświadomości? Następuje świadoma ocena (na tyle ile pozwala aktualny rozwój) i ta ocena zostaje zapamiętana (kaszka jest gorąca). Czyli świadomość daje jakieś wyobrażenie o momencie teraźniejszym (uczuciu gorąca), poczym te zdarzenie jest zapamiętywane.

  Oczywicie na podstawie zapamiętanych zdarzeń świadomość ma większe pole wyboru. Używa „bazy danych podświadomości” do podejmowania następnych wyborów. Czyli można powiedzieć obie jaźnie są od siebie uzależnione.

  Odpowiedz
  1. Geri

   What is the use, except as a warning to be atntteive, to repeatedly publish that our enemies want to destroy us? The moment we would, to prevent this from happening act by destroying them first on a truly massive and absolute scale, we would not only loose our right as Jews to be a light upon the nations but by thus acting absorb the evil from our enemies and forever loose the option of Tikun Olam. A very catch 22 situation indeed.

   Odpowiedz
 3. swish

  Zauważyłeś jakieś efekty po takim choćby trzytygodniowym treningu? Czy dopiero po dłuższym czasie uświadamiasz sobie, że coś się zmieniło?

  Odpowiedz
 4. Sebek

  AnandaNa poparcie z mojej strony. Wierze, że kierujesz się intuicją, może nawet jesteś już na którymś z poziomów rozwoju duchowego. Mnie zaciekawiła bardzo książka Leszka Żądło „Duchowa Ścieżka” i też będe szedł w tym kierunku. Pozdro

  Odpowiedz
 5. Adam

  To czy coś sobie uświadamiamy czynie jest osobistą predyspozycją która tworzy iluzję gronicy(świadomość,podświadomość)jesteśmy cołością a im bardziej doświadczamy tego stanu tworzymy iluzję (nadświadomości)

  Odpowiedz
 6. olek

  Dziękuje bardzo!!! Przez hunę, jej modlitwy i kreacje rzeczywistości zachorowałem na nerwice natręctw i „musiałem” modlić się po kilkanascie razy dziennie, na początku nie zdawałem sobie sprawy z powagi problemu, dopiero jak zaczęło to przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu(bo np musiałem się pomodlić w pracy) to poszedłem do psychologa, ten mnie odesłał do psychiatry i jestem aktualnie na psychotropach. fajnie. ta cała huna, afirmacje, kreacje i inne pierdoły to pic na wodę fotomontaż

  Odpowiedz
 7. an

  afirmacja i zabawy w kreowanie mają sens jesli energia rozwoju czlowieka jest przynajmniej na 4 poziomie(zielony)czakra serca..Puste powtarzanie afirmacji / kreacji bez odczuwania i pewnosci jest tylko szkicem astralnym

  Odpowiedz
 8. AnandaNa

  swish – Efekty mogą przyjść szybciej, zależy od wagi problemu, intencji i zaangażowania.

  olek – afirmacje i huna to tylko narzędzia. Od człowieka zależy co z nimi zrobi. Nerwica równie dobrze może dotyczyć dowolnej czynności.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.