Obrazy Energetyczne

Obrazy energetyczne

EnergyShape : są to obrazy przedstawiające energetyczne kształty , są wizjami medytacyjnymi przedstawiającymi wizualnie dane pojęcie. Pozytywnie oddziałują na podświadomość dostrajając ją do danych wibracji. Kolory obrazów są zazwyczaj dopasowane do wibracji poszczególnych czark, pobudzają je i harmonizują. Obrazy można wykorzystywać do technik afirmacyjnych, medytacji, inspiracji czy zmiany energii pomieszczenia.

***

 

Vishuddha – Czakra gardła.
Jest to piąta czakra obejmująca okolice gardła, karku i ramion. Najprościej mówiąc odpowiada ona za komunikację, która następuje między zewnętrznym a wewnętrznym światem. Dzięki niej wyrażamy swoje uczucia i myśli, ale również słuchamy i przyjmujemy. Czakra ta pozwala także na łącznoœć umysłu z uczuciami, co jest niezbędne dla zachowania wewnętrznej harmonii.
Otwarta i zharmonizowana iluminuje na jasnoniebieski, czysty kolor. Tak jak niebo nad nami, czakra ta symbolizuje otwartą przestrzeń, która jest podstawą całego procesu twórczości. Pozwala ona wyrażać siebie, mieć własne poglądy, kreatywne pomysły i jasno komunikować je z otoczeniem. Może się to dziać poprzez słowa, śpiew, muzykę, malarstwo, taniec czy jakąkolwiek inną dziedzinę.

Powyższy obraz harmonizuje czakrę gardła. Dzięki takiej harmonii człowiek otwiera się na świat, jego komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna jest w pełni swobodna i naturalna. Jest otwarty na inspiracje, a także potrafi dawać inspiracje innym. Twórczość przychodzi mu łatwo i lekko. Jasno wyraża swoje zdanie, a także potrafi słuchać. Medytacja nad tą czakrą pozwala na jej otwarcie, oczyszczenie i poczucie pełni człowieczeństwa.

***

 

„Odwaga” – Obraz energetyzujący. Przedstawia energię wewnętrznej siły, mocy, pewności siebie – odwagi. Człowiek, któremu brakuje wewnętrznej mocy czuje się zagrożony. Czuje lęk przed nowymi sytuacjami, ludzmi, swoimi problemami, pełnią życia. Boi się wyrażać siebie. Odwaga jest wewnętrzną siłą, która przezwycięża wszystkie lęki. Człowiek czuje, że nic nie jest w stanie mu zagrozić. Czuje się pewny siebie, ma poczucie własnej wartości i własnej mocy. Odwaga sprawia, że nie trzeba już przed niczym uciekać. Można stanąć i otwarcie skonfrontować się z czymś co wcześniej budziło lęk. Ta wewnętrzna moc pozwala na pokonanie wszystkich przeciwności losu.
Obraz pomaga zwrócić uwagę podświadomości na swoją wewnętrzną siłę. Dzięki temu człowiek staje się odważny – otwarty i gotowy na każde działanie i zmierzenie się z problemem. Pokazuje wewnętrzną moc, tworzy przestrzeń bezpieczeństwa, stabilności i otwartości. Zastępuje lęk wewnętrzną siłą.

***

 

„Wdzięczność” – „… dziękuję za to, że istnieję…” – Wszechświat dał nam życie, możliwość doświadczania, istnienia, poznawania. Kiedy człowiek uświadomi sobie jak wielki jest to dar, jego serce wypełnia się nieopisaną wdzięcznością. Jest ona bezwarunkowa i bezkresna. Jest to radość serca, radość istnienia. Każda istota czuje to głęboko wewnątrz siebie. Wystarczy to dostrzec.
Obraz ma głębokie działanie energetyczne. Rezonuje z pierwotnym głosem w głębi każdego z nas. Głosem wdzięczności i miłości do istnienia.

***

 

„Iluminacja 1” – Wewnętrzne światło zawsze było nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. Światło jest utożsamiane z życiem, świadomością, energią, istnieniem. Iluminacja jest chwilą, w której istota ludzka zostaje wypełniona światłem świadomości. Może się ona przydarzyć w medytacji, kontemplacji lub modlitwie. Jest to stan pełen zrozumienia, akceptacji, ciepła, błogości i wewnętrznego światła. Świetlista energia przenika wszystkie ciała energetyczne ożywiając je i promieniując na zewnątrz. Jedna taka chwila może zmienić postrzeganie świata… Wszystko staje się światłem. Wewnętrzna iluminacja daje poczucie bezpieczeństwa, poczucie jedności ze światem. W takich warunkach ego zanika, powstaje doświadczanie czystej świadomości.
Obraz przedstawia moment iluminacji, gdzie wewnętrzne światło przenika całe pole energetyczne w około. Aura człowieka rozświetla się i mieni na różne kolory. Obraz przypomina o wewnętrznym świetle, a jego kolory ożywiają i pobudzają aurę.

***

 

„Czakra Serca” – Otwiera Energetyczne Serce na wszechobecną przestrzeń miłości. Tu wszelkie słowa stają się zbędne…

***

 

„Uwolnienie” – Ludzie często są spętani przez negatywne wzorce, przyzwyczajenia, nałogi, poczucie winy, chęć zemsty i wiele innych utrudniających życie rzeczy. Bardzo ważny jest w takich przypadkach akt uwolnienia. Wtedy to człowiek odpuszcza, przebacza, odcina się i uwalnia od wszystkich ograniczających go rzeczy. Uwolnienie jest bardzo często ważnym wydarzeniem na ścieżce rozwoju – wtedy to następuje puszczenie przeszłości i wejście w nową jakość życia, pełną światła i nowych możliwości. Dopiero wtedy człowiek uświadamia sobie jak wielki ciężar trzymał do tej pory. Ciężar, który właśnie puścił aby poczuć lekkość wolności. Obraz przedstawia energetyczne uwolnienie (przebaczenie, odpuszczenie). Wykorzystany w medytacji (afirmacji, wizualizacji) pomaga dostroic się energetycznie do uczucia wolności po odpuszczeniu obciążających rzeczy. Tym samym ułatwia dokonania aktu uwolnienia.

***

 

„Anielski kontakt” – Istoty świetliste są bardzo związane z ludzką egzystencją. Przybierają postać opiekunów, przewodników, uzdrowicieli, mistrzów duchowych – wszystko dla dobra zagubionego człowieka. Kontakt z istotą świetlistą zawsze idzie w parze z wysokimi wibracjami, błogością, spokojem, szczęściem i pięknem. Taką łączność można nawiązać w medytacji, podczas sesji uzdrawiania lub modlitwy. Wtedy to spływa na człowieka wyższa energia miłości, spokoju, inspiracji i wielu innych rzeczy potrzebnych na daną chwilę człowiekowi. Obraz ilustruje moment kontaktu z Anielską istotą świetlistą. Sprawia, że możemy poczuć anielską bliskość w domowym zaciszu.

***

 

„Zdrowie” – Ludzkie ciało ma cudowne zdolności regeneracyjne. Z wielu zródeł możemy się dowiedzieć, że każda choroba ma swoją przyczynę w blokadach energetycznych, które nie pozwalają ciału na uzdrowienie. Obraz ukazuje pierwotną siłę organizmu. Ogromną i niezatrzymaną energię witalności, która kryje się w głębi każdej żywej istoty. Puszczając wszystkie blokady, pozwalamy ciału na wykorzystanie własnej życiowej energii i samouzdrowienie. Obraz przypomina o wewnętrznej witalności i sile życia. Ukazuje jak silne są mechanizmy samouzdrawiające ciała. Doskonały do medytacji poświęconych zdrowiu, uzdrawiania energetycznego jak i do codziennej afirmacji zdrowia.

***

 

„Zgoda” – Harmonia ludzkich relacji. Jest to akceptacja drugiego człowieka, akceptacja jego poglądów, zachowań i całej jego istoty. Zgoda prowadzi do współpracy i wzajemnego wsparcia. Obraz ukazuje łagodną relację międzyludzką. Gdzie wszystko dzieje się łatwo, płynnie, z przyjemnością i bez niepotrzebnych spięć.

***

 

„Bóg w Nas” – Boski pierwiastek w każdym z nas. Otwiera czakrę korony, pobudza serce. Wzmacnia kontakt z wewnętrzną boskością. Przypomina, że każda istota na poziomie energetycznym jest częścią wszechświata, częścią Boga. Kształt mandali wraz z kolorami czakry korony dostrajają do wyższych wibracji.

***

 

„Bogactwo” – Dostatek, pełnia. Bogactwo duchowe i materialne. Kolory pobudzają i harmonizują czakrę splotu słonecznego – odpowiadającego między innymi za poczucie dostatku i pełni. Kształt energetycznego „łuku” odnosi się właśnie do słowa „pełnia”. Obraz przypomina o naszym pierwotnym prawie do urzecztywistnienia dostatku w tej materii. Działa pozytywnie na podświadomość harmonizując ją z pojęciem Bogactwa.

***

 

„Medytacja” – Spokój w głębi umysłu. Obraz stabilizuje energię, uspokaja umysł. Pomaga w koncentracji i skupieniu uwagi (na dowolnej rzeczy, np. podczas nauki czy medytacji z przedmiotem). Działa podobnie jak płomień świecy, który oczyszcza umysł ze zbędnych i rozpraszających myśli.

***

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem obrazu prosimy o kontakt: lili@liliart.pl

9 myśli nt. „Obrazy Energetyczne

 1. Kasia

  Ja nazwałabym „Odwagą” obraz żółty. Ten kolor jest kolorem czakry splotu słonecznego,która odpowiada za odwagę,kontrolę siebie,innych,kontrolę sytuacji,a więc trzymanie czegoś i strach puszczenia czegoś swobodnie lub odwaga,by płynęło coś swoim rytmem.

  Odpowiedz
 2. Katrin

  Przepiękne obrazy.Niesamowite i ”przemawiające”:)
  Wykonałam ich zdjęcia. Będą mi towarzyszyły do medytacji aby poczuć ich moc.
  Wiem,ze praca z czakrami jest fascynująca. Dziękuje.:)
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.