Czakry – 2 – Czakra sakralna

Czakry – 2 – Czakra sakralna

 

 

 

Svadhisthana – czakra sakralna

Symbol: Sześciopłatkowy lotos

Znajduje się ona 3 palce poniżej pępka, w okolicach kości krzyżowej i otwiera się do przodu.

Kolor: pomarańczowy

Zmysł: smak

Ciało: eteryczne

Przyporządkowane narządy: organy płciowe, nerki, pęcherz; krew, limfa, soki trawienne, sperma

Podstawowe cechy: Rozmnażanie, dążenie do przyjemności zmysłowej,

Funkcja czakry sakralnej:

Czakra sakralna jest odpowiedzialna przede wszystkim za energie seksualne i siły twórcze. To tu znajdujemy źródło emocji związanych ze zmysłowością i przyjemnością.

Czakra ta odpowiada za związki i wzajemne relacje z ludźmi, szczególnie dotyczy to związków z płcią przeciwną. Dzięki niej przejawiamy życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Czujemy zaufanie do ludzi.

To centrum energetyczne jest związane z tworzeniem nowego życia. Jest powiązane z wszelkimi płynnymi substancjami w organizmie, przecież woda to życie. Czakra ta odpowiada też za narządy kreacji nowego życia. Odpowiada za płodność.

Jest jeszcze jedna wazna rzecz, którą reguluje ta czakra. Jest to przepływ energii, przepływ rzeczy i postrzeganych zdarzeń. Człowiek jest otwarty na swobodne płynięcie z rzeczywistością. Pozwala rzeczom przychodzić i co ważniejsze odchodzić.

Harmonia czakry:

Harmonia tej czakry objawia się naturalnym i nieskrępowanym odczuwaniem przyjemności zmysłowych (potocznie mówiąc przyjemności cielesnych). Człowiek jest otwarty na innych ludzi. Bliskość innych ludzi sprawia mu radość i przyjemność. Jest ufny i bezkonfliktowy.

Czerpanie przyjemności z seksu jest dla niego niewinne i czyste. Nie występują tu żadne zboczenia czy dewiacje. Wszystko jest w porządku i w harmonii. Jest zadowolony z seksu. Czuje przyjemność jednak nie popada w uzależnienie. Czuje, że jest zawsze spełniony i czuje zadowolenie z Siebie, swego życia i ciała.

Czuje radość z doświadczania życia. Świat i całe życie daje mu naturalną przyjemność. Pojawia się też szacunek do ciała. Czuje się dobrze ze sobą, szanuje siebie. Dalej naturalnie pojawia się szacunek do innych.

Nie ma lęku o brak przyjemności, dlatego człowiek jest zdolny do puszczania rzeczy. Pozwala rzeczom odchodzić

Dysharmonia czakry:

Kiedy ta czakra działa nieprawidłowo, bliskość i życie intymne człowieka sprawia mu trudność. Jest nieufny do innych ludzi. Nie pozwala sobie i innym na bliskość. A nawet jeśli już, to nie czuje przyjemności w zbliżeniu.

Nie potrafi wyrażać swobodnie i naturalnie swojej seksualności. Nie czuje satysfakcji z seksu lub jest on dla niego nieczysty. Nie potrafi czerpać przyjemności ze zmysłowych doświadczeń. Jest zamknięty na przepływ energii przyjemności.

Czuje niepewność i lęk w stosunku do osób płci przeciwnej. Jest nieufny i stwarza dystans. Taki lęk często powoduje pewną agresję w stosunku do ludzi. Jest konfliktowy i często egoistyczny.

Jest też druga strona medalu. Zbyt aktywna, nieharmonijnie działająca czakra może wpędzić człowieka w nałóg i uzależnienia od przyjemności zmysłowych. Człowiek może stać się uzależniony od seksu, alkoholu, papierosów czy innych używek. Uzależnienia są wynikiem dysharmonii tej właśnie czakry. Człowiek dzięki używkom pragnie zaspokoić swoją chęć odczuwania przyjemności. Jednak cały czas żyje w poczuciu niezaspokojenia. Gdyby zharmonizował czakrę, to uczucie zastąpione zostałoby uczuciem spełnienia i zaspokojenia. Wtedy nie byłoby potrzeby ucieczki w używki.

Dysharmonia tej czakry może wpływać także na ograniczenie przejawiania się możliwości twórczych. Człowiek nie czuje przyjemności z tworzenia. Jest niespełniony i niezaspokojony. Twórczość przychodzi mu trudno i nienaturalnie.

Zamknięta czakra:

Ta czakra najczęściej zamyka się podczas procesu wychowawczego. To bardzo częste zjawisko w naszej społeczności. Rodzice nie potrafią nauczyć dziecka harmonijnego przejawiania swojej seksualności, ponieważ sami na tym polu są zamknięci i ograniczeni.

Często brak bliskości i dotyku w dzieciństwie sprawia, że czakra nie może się swobodnie rozwijać. To prowadzi do oziębłości i zamknięcia na wszelkie przyjemności zmysłowe.

Podobnie w okresie dojrzewania seksualność młodych ludzi zostaje stłumiona. Energia seksualna jest kierowana nie tam gdzie powinna. Dojrzewający młodzi ludzie widzą, że dzieje się w nich coś, co jest postrzegane za niemoralne. Dlatego ograniczają Siebie, walczą z sobą lub dają ujście energii w postaci samozaspokojenia. Może powstać poczucie winy.

W późniejszym życiu może pojawić się oziębłość w stosunku do partnera, brak akceptacji, brak pewności Siebie. Brak przyjemności połączony z poczuciem winy.

Życie wydaje się wtedy marne i bez sensu. Człowiek taki jest ponury i smutny (szary). Często jest pesymistycznie nastawiony do świata. Nie chce mu się żyć.

Brak bliskości powoduje często nieśmiałość i niepewność. Za tym idzie niska samoocena i brak poczucia własnej wartości. Wstyd za Siebie i swoje ciało. Wstyd za swoją seksualność.

Czasem dzieje się odwrotnie. Ludzi nękają obsesyjnie erotyczne myśli. Mogą powstać różne zboczenia na tle seksualnym. Nadpobudliwość seksualna. Ludzie tacy czasem mogą być agresywni i nieufni w stosunku do otoczenia.

Otwieranie i harmonizowanie czakry sakralnej:

Synchronizacja czakry odpowiednią częstotliwością:

 • Kolor pomarańczowy – Nasycony, przejrzysty pomarańczowy zasila czystą energią czakrę sakralną. Pozwala poczuć się swobodnie i przyjemnie. Kolor ten daje poczucie własnej wartości i naturalnej pewności Siebie. Warto jakiś czas poświęcić będąc w otoczeniu tego koloru.
 • Dźwięk mantry VAM – ta mantra wprawia w pozytywne wibracje czakrę sakralną. Warto przy jej powtarzaniu wizualizować sobie kolor pomarańczowy.
 • Dźwięk „re” – czyli ton „D”.Muzyka harmonizująca czakrę podstawy powinna budzić zadowolenie i przyjemność. Właściwie nadaje się tu każda muzyka przyjemna dla ucha. Nie są wskazane mocne brzmienia budzące agresję. 

  – Czakrę sakralną pobudza także obcowanie z wodą. Czyta i spokojna woda wspaniale harmonizuje tą czakrę. Jeśli masz możliwość, warto znaleźć chwilę czasu i posiedzieć przy spokojnej wodzie (jezioro, morze, rzeka). Nawiązać z nią kontakt. Popatrzeć na nią, posłuchać jej, wykąpać się. Poczuć przyjemność z doświadczania wody, jej przepływu. To bardzo harmonizuje i uspokaja.
  Praktyki medytacyjne i afirmacyjne:

 • Przyjemność ciała – Aby otworzyć czakrę sakralną, warto zając się swoim ciałem. Zarezerwuj sobie cały wieczór dla siebie. Zrób sobie ciepłą i pachnącą kąpiel z pianką. Zamiast oświetlenia można użyć paru świec (tak by było intymnie). Można tez sobie puścić w tle łagodną muzykę.Wchodząc do wanny poczuj wszystkimi zmysłami wodę. Jak otula ciepłem całe Twoje ciało, jak roztacza piękny zapach, jak delikatna jest piana. Poleż sobie tak, daj swemu ciału głęboki relaks. Poczuj przyjemność tej chwili wszystkimi zmysłami. Potem umyj czule swoje ciało. Zwróć uwagę na jego piękno i delikatność. Zaakceptuj każdą cząstkę swego ciała. Bądź dla siebie życzliwy.Po takiej kąpieli usiądź w medytację. Odczuj przyjemność z życia. Przyjemność jaką daje Ci świat, jaką dajesz sobie Ty. Oczyma wyoraźni wypełnij siebie czystą pomarańczową energią przyjemności, zadowolenia i rozkoszy. Przebacz sobie wszystko, puść wszystkie opory. Poczuj się cudownie i błogo. Niech to trwa.

  Możesz zakończyć „oddychaniem przez czarkę” czystą pomarańczową energią. Poczym podziękować światu, Bogu, sobie, za doświadczenie tej przyjemności.

 • Tantra seksualna – Powyższe rzeczy można robić również z partnerem. Poczym zakończyć medytację i przejść do bliższego zjednoczenia. Warto przed stosunkiem zrobić parę głębokich oddechów. Rozpocząć łagodnymi pieszczotami, zupełnie delikatnie i naturalnie. Partnerzy są pełni życzliwości i miłości. Czułe słowa, komplementy, przyjemny i delikatny dotyk, to wszystko niesie ze sobą niesamowitą energię. Spójrz na partnera jako na cudowny przejaw boskości. Spójrz na siebie jako na cudowny przejaw boskości. Niech w tym akcie zjednoczą się dwa boskie ciała, by wznieść się na poziom boskiej pełni.Nie spieszcie się. Niech ciała zatopią się w morzu przyjemności, wzajemnej akceptacji i miłości. Niech oddech się zsynchronizują, a ruchy będą płynne. Bądźcie świadomi boskiej gry, jaka się w tej chwili dzieje. Niech ta energia przejdzie na wyższy poziom. Pozwólcie sobie poczuć bezwarunkową błogość istnienia. Podczas orgazmu można sprawić by energia poszła w górę i rozpłynęła się po całym ciele. Można to zwizualizować, poczym przy samym orgaźmie zewrzeć mięśnie odbytu. Pozwolić energii rozpłynąć się po ciele.
 • Afirmacje, które służą do otwierania i harmonizowania czakry sakralnej.
  Przede wszystkim afirmacje które ugruntowują bezpieczeństwo i niewinność podczas bliskości i przyjemności. Także warto podnosić swoją samoocenę i stać się godnym przyjemności zmysłowej. Oto przykładowe afirmacje:
  „Ja… mogę swobodnie i bezpiecznie przejawiać swoją seksualność. Potrafię czerpać przyjemność przyjemność życia i seksu. Seks jest dla mnie delikatny, niewinny i bezpieczny. Bliskość jest dla mnie delikatna, niewinna i bezpieczna. Czuję się bezpieczny w obecności innych ludzi. Świat jest dla mnie źródłem przyjemności i radości. Jestem zadowolony z mojego życia. Jestem otwarty na innych, jest to dla mnie bezpieczne.Akceptuję siebie i swoją płeć. Akceptuję bliskość. Pozwalam innym zbliżyć się do mnie, to dla mnie bezpieczne i niewinne. Dotyk jest dla mnie przyjemny i bezpieczny. Akceptuje moją moc kreacji i z łatwością ją przejawiam. Moje ciało dostarcza mi przyjemności. Jestem życzliwy dla siebie i innych. Akceptuję siebie i innych.”
 • Cechy urzeczywistnienia czakry sakralnej (kładziemy prawą rękę w okolicy czakry i powtarzamy wybraną cechę):
  – Bezpieczeństwo, zgoda, ugruntowanie, życzliwość, akceptacja, niezależność, przyjemność, zadowolenie, spełnienie, światłość, czystość –
  ****
  Czakra sakralna, podobnie jak czakra podstawy, jest w naszym społeczeństwie przeważnie pozamykana lub nieharmonijnie działająca. Wiele poczucia winy, poczucia niegodności, braku szczęścia i przyjemności w tym świecie. To wszystko niekorzystnie wpływa na czakrę sakralną.Niekorzystnym przykładem okazują się niektórzy jogini, buddyści, czy święci chrześcijaństwa. Oni to właśnie odrzucają przyjemności cielesne, tłumią je i walczą z nimi. Nie można walczyć z czymś, co jest naturalne dla człowieka. Przyjemność, w tym seks, jest dla człowieka naturalny. Jeśli ktoś jest na tym polu wewnętrznie niespełniony, będzie to ciągle „wychodziło” na drodze rozwoju.

  Buddyści, którzy praktykują obrzydzanie ciała (by zniechęcić się do seksu) czy jogini, którzy praktykują odosobnienie na siłę. W końcu święci, którzy za wszelką cenę walczyli z „nieczystymi” myślami podsuwanymi przez szatana czy praktykowali ascezę umartwiając swoje ciało. Te praktyki prowadzą do dysharmonii.

  Powyższe praktyki dotyczą prawie całej naszej ludzkiej społeczności. Niestety jest to sprawa wypaczonej moralności, jaką serwują nam niektórzy przewodnicy duchowi, którzy za wzór uznali właśnie męczenników i ascetów. W naszej społeczności jest rzeczą normalną, że powstają zboczenia seksualne, masochiści, pedofile, czy niespełnieni ludzie celibatu.

  Jest normalne, jednak nie musi tak być. Wzorem może być harmonia i spełnienie. Poczucie przynależności do tego świata i przyjemność czerpana z życia. Otwartość na innych, życzliwość dla innych i dla siebie. To prowadzi do rozwoju czakry sakralnej.

46 myśli nt. „Czakry – 2 – Czakra sakralna

 1. Halina

  Dzięki za piękny,wyczerpujący temat w zwięzły i prosty sposób,a przy tym bardzo przydatny tekst.Cieszę się,że taka strona istnieje!SUPER!!!

  Odpowiedz
  1. Hank

   "Hey Hey Vikie Hey… não sei como seria agora."Agora, teria de cantar assimOlá olá Viquie Olá. "Por isso, afrancesados que éramos, dizemos e escrevemos – salvo os &qaas;ucorditot" – dossier, como os ingleses, norte-americanos ou alemães e não o ridículo «dossiê», pobrete e pretensioso."É verdade, passamos a dizer dossiê em vez de dossier por causa do acordo…Como diz o AMCD, The Horror, The Horror…

   Odpowiedz
 2. niespełnienie

  a co z ludźmi, którzy zostali pozbawieni możliwości uprawiania seksu np wiążąc sie z partnerem/ partnerką, którzy po pewnym czasie po prostu nie chcą seksu. Co ma wtedy robić ta druga strona…

  Odpowiedz
  1. Kevly Anand

   Hej, zadałaś/eś dobre pytanie. Ten artykuł w zasadzie odpowiada po części na to pytanie. opisuje Jak wygląda zaburzona lub zamknięta czakra i jakie zachowanie może wywołać. Sposoby jej aktywacji mogą być stopniowe i nie muszą od razu prowadzić do seksu. Jednak wydaje mi się, że wraz ze stopniową praktyką można dojść do powrotnego czerpania przyjemności z seksu i regularności zbliżeń. Przy sytuacji kiedy jest to niemożliwe istnieją również możliwości stymulacji i dotyku, które mogą doprowadzić do usatysfakcjonowania seksualnego. JEdnak wszystko zależy od chęci rozwoju i pracy nad sobą i związkiem. Tak przynajmniej mi się wydaje oczywiście. Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
 3. szeik

  Dziękuje za kontynuacje tematu i ciekawy tekst. Potrzebne jest przypomnienie o funkcjonowaniu naszego Mikrokosmosu, aby lepiej i świadomiej przezywać rzeczywistość.

  Odpowiedz
 4. Oja

  to wspaniale, że tak doskonale napisałaś na temat czakry splotu słonecznego! bardzo dokładnie wszystko opisane, dla mnie bomba! bardzo dużo się dowiedziałam i jestem wdzięczna. pozdrawiam!
  (:

  Odpowiedz
 5. halina

  Kochane dzieci,Ananda,to jest imię męskie/pochodzi z Indii/,a jego użytkownik nie jest zapewne dziewczynką,tylko chłopcem.I( powiem wam w tajemnicy,że jest autorem najwspanialszej z dostępnych dzisiaj książek duchowych pt.MOMENT BOSKOSCI.Jest to kopalnia wiedzy duchowej z pierwszej ręki,bo napisana przez człowieka oswieconego,kyóry dzieli się bezinteresownie cała swoją wiedzą z każdym poszukiwaczem wyzwolenia.Książka cudowna przesycona miłością i mądrością.Pozostaję pełna wdzięczności podziwu dla jej Autora.

  Odpowiedz
 6. bea

  „szukajcie az znajdziecie” piszą mądre księgi ,jestem ponad podzialami religijnymi dlatego pozwalam sobie tak napisac.Robię kurs system klucza uniwersalnego i tam jest duzy nacisk na prace nad splotem slonecznym , nie sądzilam , ze znajde taką pomoc.DZIĘKUJĘ BARDZO Autorowi bloga i książki .Kocham ten świat , bo on daje ogrom możliwości…serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego naj…

  Odpowiedz
 7. Ela

  Dziękuję serdecznie za ten tekst.Intuicyjnie czułam to wszystko,co jest opisane.Czułam lęk przed pewną osobą,coś na kształt gula w brzuchu..I okazało się,że miałam czego się bać,ta osoba okazała się bardzo wybuchowa..Moja podświadomość dawała mi sygnały..Czułam,że coś jest nie tak,nie umiałam tego racjonalnie wyjaśnić..Skuliłam się jak mały chomiczek ze strachu i leżałam cichutko w łóżeczku..Opisane tu metody zapewne wykorzystam,może jakiś ciuszek żółty sobie kupię?

  Odpowiedz
 8. kolakol

  Świetne przedstawienie sprawy, super artykuł. Moim zdaniem jest to jedna z najważniejszych czakr w codziennym życiu człowieka. Nie znajdziecie alkoholika, czy narkomana ze zdrową czakrą splotu słonecznego, te nieprawidłowości w funkcjonowaniu tejże czakry powodują nałogi, niską samoocenę, depresję, nerwicę, problemy z płcią przeciwną, nieśmiałość i wiele innych negatywnych kwestii. Te problemy łatwo rozwiązać alkoholem, daje nam złudną pewność siebie, łatwość nawiązywania kontaktów, relaks. Tylko że uzależniamy się od tego łatwego sposobu zmieniania siebie z łamagi w bohatera. Alkohol, czy draksy dają nam to złudne silniejsze, pewniejsze drugie, fajniejsze JA. Jak na randkę, to trzeba wypić, uśpić lęk przed ewentualnym odrzuceniem, jak na spotkanie, to setkę dla kurażu, dla lepszej konwersacji, z czasem pijemy, żeby se sabą wytrzymać. Uzależniamy się nie tylko od substansji chemicznej, lecz również od tego naszego „lepszego” drugiego JA, tego pewniejszego siebie, bardziej wyluzowanego i odważniejszego. Alkohol tworzy nam druga osobowość? sztuczną, od której jesteśmy uzależnieni, chemy tacy być, ale nie jesteśmy, alkohol łatwo otwiera drzwi do tego drugiego JA, lecz tylko na chwile i nieraz z opłakanymi rezultatami. MEDYTACJA pozwala na otwarcie tych drzwi na stałe i ze wszelkimi zdrowotnymi konsekwencjami. Pracuje z tą czakrą już ładnych parę lat. U mnie to nawet był mocny ból fizyczny w tzw. dołku. Po wielu latach poszukiwań, wizyt u debilnych lekarzy itp, zacząłem sam medytowac i oczyszczać tą czakrę, efekty były już widoczne po pierwszej medytacji oczyszczającej, jakbym zrzucił 10 kilo balastu z niej. Znikają powoli lęki, nerwice, alkohol i papierosy, to odchodzi, rzucasz, to nie walcząc z sobą, samo schodzi to na 2,3,4 plan, staje sie nie ważne, co raz rzadzej wpadasz w gniew, zaczyna wypełniac Cię energia spokoju i harmonii, myślisz łatwiej, lepiej myślisz, czyściej, ostrzej, omijasz błache sprawy. Ta czakra musi być uleczona, zanim pójdziesz dalej droga rozwoju duchowego, bloki tej czakry, zablokują dalej Twój rozwój, albo bedziesz się krzywo „rozwijał”. Dziękuje jeszcze raz autorowi za ten artykół oraz czekam na kolejen o kolejnych czakrach, mam nadzieję, że sie wkótce pojawią.
  Pozdrawiam.
  Kolakol

  Odpowiedz
 9. MONIKA

  ALE GŁUPOTY. JA TO MYSLE GŁOWĄ I KOCHAM SERCEM. SKAD TE NAUKI OD KOSMITÓW BO CHYBA NIE SĄ ZBYT MĄDRE.WSZYSTKO MOZNA ZAŁATWIC ENERGIĄ Z WYJATKIEM PRAWDY I CZYSTEJ MIŁOSCI WIEKSZEJ NIZ TEN SWIAT. ZA TAKA HARMONIĘ TO JA DZIEKUJĘ WOLĘ BYĆ SOBĄ – CZYLI SZCZĘSLIWYM CZŁOWIEKIEM OLEWAJACYM ENERGIE BÓG WIE SKAD POCHODZACE. BO JAK WIEM Z FIZYKI ENERGIE NIE POWSTAJE Z NICZEGO A BÓG STWÓRCA NA NIA NIE WSKAZUJE. CHYBA ZE WASZ BÓG TEŻ JETS ENERGIA :-)LEPIEJ NIE WIEDZIEC JAKA JEST CENA ZA TA HARMONIE ENERGII. POZDRAWIAM I ZYCZE ODNALEZIENIA MIŁOSCI I PRAWDY – CZYLI STWÓRCY. LEPIEJ ZROBIC TO BEZ ZACIEMNIANIA ENERGIAMI KTÓRYCH HARMONIA STAJE SIE CELEM, NO I PO CO JAK PRAWDA O NAS STAJE SIE JESZCZE MNIEJ DLA TAKICH LUDZI WIDOCZNA I DALEKA. POZDRAWIAM SERDECZNIE.

  Odpowiedz
  1. Anonim

   w to co wierzysz jest rowniez energia i ty cala nia jestes.jak zdobedziesz taki pozim myslenia to wtedy zrozumiesz to o czym tu piszemy.z szacunkiem do twych pogladow lecz to nie dla ciebie

   Odpowiedz
 10. PRZYSZŁY TEOLOG

  MOZE KTOS MYSLEC ZE TAK JEST ZE AFIRMUJESZ I DOSTAJESZ ALE KTOS TAM NA GÓRZE TO SPEŁNIA I NIE JEST TO STWÓRCA. TRZEBA WIERZYĆ I MYSLEC POZYTYWNIE ALE NIE TRAKTOWAC TEGO JAK MECHANIZMU SAMODZIAŁAJACEGO I SPELNIAJACEGO ZYCZENIA. TE DUCHY KTÓRE DZISIAJ SPEŁNIAJA MAŁE AFIRMACJE JUTRO MOGA CHCIEĆ DUZEJ ZAPŁATY. TO TAK JAK WYJŚĆ Z DOMU KOCHAJACEGO OJCA NA ULICE I UCZYC SIĘ STOSOWANIA NARKOTYKÓW DUCHOWYCH KTÓRE DAJA MIŁE UCZUCIA. TRZEBA BEDZIE ZA TO ZAPŁACIĆ A NARKOTYKI BYWAJA DROGIE.JAK CHCECIE JA WOLE OJCA KTÓRY JEST WSZECHMOCNY, WSZECHWIEDZACY I JEST MIŁOSCIA I ZAŁOZYŁ SZKOŁE W POSTACI KOSCIOŁA KATOLICKIEGO OPARTEGO NA SUKCESJI APOSTOLSKIEJ.POLECAM KATECHIZM KOSCIOŁA KATOLICKIEGO CZYLI ELEMENTARZ NA POCZATEK. OKULTYZM TO RELIGIA BEZ BOGA A JESLI BEZ BOGA TO I BEZ MIŁOSCI. A JESLI BÓG OKULTYSTÓW NIE KOCHA JAK OJCIEC TO CO CHCE ZA SWOJE ENERGIE? ZAPYTAJ GO? LUB ZAPYTAJ STWÓRCE W MODLITWIE I IDŹ DO KOSCIOŁA PO ODPOWIEDŹ. MOZE SIE BARDZO ZDIWISZ.

  Odpowiedz
 11. Życzliwa

  Mój komentarz skierowany jest do „Przyszłego Teologa”. Po pierwsze, Bóg kocha każdego człowieka, bez wyjątku i nikogo nie potępia – przypomnij sobie słowa Jezusa skierowane do Magdaleny:”Czy ktoś cię potępił? To i ja cię nie potępiam. Idź nie nie grzesz więcej”. Nie było tam potępiania, grożenia, straszenia, wyśmiewania, tylko postawa pełna miłości i zrozumienia do słabości człowieka. Na jakiej podstawie „Przyszły Teologu” twierdzisz, że Bo kocha tylko katolików? Ile w tym pychy! A przecież pycha to grzech główny! Poza tym w biblii jest napisane: „Nie osądzajcie, bo będziecie osądzeni”. Nie jestem za okultyzmem, ale jakie Ty masz prawo czy inni ludzie,w tym również księża, do osądzania czy potępiania drugiego człowieka? Taka postawa jest daleka od miłości, a więc od Boga. Nie wszyscy Apostołowie i Święci żyli w przeszłości dobrymi ludźmi i nie zawsze żyli przykładnie, a jednak Bóg ich cały czas kochał i dopuścił do przemiany w ich sercach, by mogli stać się Apostołami czy Świętymi.Pan Jezus uzdrawiał wszystkich ludzi, którzy WIERZYLI, że tego uzdrowienia dostąpią, nawet jeśli to byli ludzie, którzy nie byli zainteresowani nauką Jezusa. Pan Jezus nie dzielił ludzi na „godnych” i „niegodnych”, oddał swoje życie za grzechy WSZYSTKICH ludzi i wybaczył swoim oprawcom, chociaż o to wybaczenie nie prosili – bo na tym polega prawdziwa MIŁOŚĆ.Wielu teologów i księży niestety nie wie, czym jest prawdziwa miłość, za to lubią wywoływać u ludzi strach i poczucie winy. A Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał: „Nie lękajcie się”. Więc zamiast straszyć ludzi, proponuję częściej czytać Katechizm i Biblię, a przede wszystkim naśladować postawę Jezusa.Życzę oświecenia.

  Odpowiedz
 12. jowo elf

  ogromne dzięki za przyblyżenie tematu czakr i bardzo oddziaywujące slowa….mam nadzieje ze bedzie ciag dalszy opisu reszty czakr…pozdrawiam slonecznie:)

  Odpowiedz
 13. Ali

  Artykuł ciekawy, zawiera,- dobrze mi znane informacje, – ale doskonale wszystko układa i podsumowuje. Dziękuję

  Komentarze równie ciekawe… Warto zwrócić uwagę, że to, co piszemy, mówi więcej o nas samych niż o innych. Pozdrawiam A.

  Odpowiedz
 14. Nie-Olewający-Teolog

  Do „PRZYSZŁY TEOLOG” i „MONIKA” – Żal mi was zgadzam się z „ŻYCZLIWA”. To właśnie jest katolicka TOLERANCJA. „MONIKA” nie można być szczęśliwym człowiekiem i jednocześnie „CZŁOWIEKIEM OLEWAJACYM” cokolwiek. Jeżeli Bóg stworzył wszystko na ziemi, to kto stworzył HITLERA, STALINA, DZIERŻYŃSKIEGO, MORDERCÓW, INKWIZYCJĘ I WSZYSTKIE INNE WOJNY ŚWIATA? Nie wiem o którym Bogu piszesz. Każdy człowiek ma swojego Boga. Ważne jest to żeby kochał bliźnich, czynił dobro, spokojnie spał z wiarą że jego bóg pozwoli mu rano wstać i przeżyć kolejny dzień nie olewając niczego!
  Oczywiście tekst bardzo dobry i czekam na cdn.

  Odpowiedz
 15. Iwona

  Ludzie nie wierzycie – nie czytajcie. Jeżeli was to nie interesuje – o.k. nie mam nic przeciwko. Szanujmy się na wzajem zamiast krytykować i oceniać. Akceptacja to czego wam życzę.

  Odpowiedz
 16. natalia

  Od roku moje zycie sie zmienilo.Poprzez zwykla modlitwe dostapilam otwarcia czakr. Nie medytowalam nic to stalo sie spontanicznie.Teraz gdy patrze w slonce to tarcza jest intesywnie niebieska.A jakie kolory ,fantastyczne. swiatlo promiwni jest biale ale trudno to wyrazic jakie.To jest fenomenalne.

  Odpowiedz
 17. W.

  Dziekuje.Mialam tyle problemow -sadzilam nawet ze „zlo”sie na mnie uwzielo,ale dzis rano,po kolejnej ciezkiej nocy,oddalam sprawe moiemu Opiekunowi i prosze niby przypadkiem trafilam na ten tekst.Dotarlo do mnie ,ze to wlasnie splot sloneczny i moje ego sa moim problemem,choc wydawalo mi sie ze swiatlosc jest we mnie.Teraz wiem ,ze sobie poradze-to takie proste.Wiem ,ze nadal wiem niewiele,ale ciagle sie ucze,a ostatnio powiedzialabym coraz szybciej.(moje klop.ze splotem slon.to nic dziwnego -jestem dzieckiem alkoholika,)Jeszcze raz dziekuje ipozdrawiam.

  Odpowiedz
 18. Runge

  Artykuł bardzo ciekawy ja bardzo dziekuję za możliwośc zapoznania się .W komentarzach natomiast bardzo podobała mi się riposta Pani ,,ZYCZLIWA,,do ,,PRZYSZŁY TEOLOG,,.Wydaje mi się że słowa Pani ,,ŻYCZLIWEJ,, pan już teolog powinien sobie powiększyć i powiesić na ścianie.Pozdrawiam wszystkich

  Odpowiedz
 19. Katarzyna

  pierwsze co mi przyszlo po przeczytaniu pierwszego artykulu to gleboka wdziecznosc. jednak za nim zabralam sie do podziekowan za wspanialy material zerknelam na komentarze. widze, ze w wielu osobach te prace wzbudzaja wdziecznosc. bardzo mnie to cieszy:) wiec dolaczam sie do pozostalych i wysylam podziekowania za cudowna prace i oczywiscie czekam na kolejne:)

  Odpowiedz
 20. Małgosia

  Nie wiem czemu większość z komentujących w komentarzach pisze o czakrze splotu słonecznego, choć artykuł dotyczy czakry sakralnej. Nie wiem, ale dostałam jakiegoś pomieszania merytorycznego…. .

  A swoją drogą tekst super.

  I chyba nie trzeba zwracać uwagi na komentarze typu: Teolog. Szkoda energii. Każdy ma prawo do swojego zdania i niektórzy po prostu nie potrafią inaczej skomentować. Dlaczego? Odpowiedź jest na tej stronie, jest tutaj dużo cennej wiedzy. Każdy człowiek jest na pewnym poziomie rozwoju i choćbyśmy wyszli z siebie i stanęli obok, nie damy rady tego zmienić. Jeśli ktoś czegoś nie rozumie, neguje to lub atakuje. I tyle.

  Odpowiedz
 21. Tajedyna

  Szukam wszedzie odpowiedz, niestety jeest malo na ten temat. Co w wypadku uzaleznienia od seksu?? Co w wypadku zbyt nadmiernie pracujacej czakrze?? Prosze o rady/ pomoc

  Odpowiedz
 22. Cześć D

  Do Tejjedynej: Nie chcę się tu wymadrzac, ale tak nieśmiało myślę sobie że trzeba prosić Stworce o zharmonizowanie czakry

  Odpowiedz
 23. Karczmarz

  To jest wspaniałe! Dla katolików również takie może być, wystarczy zastąpić słowo „energia” na „Łaska Boża” i pamiętać, że wszystko od Boga, a nic bez Boga. (Oraz pominąć wyobrażanie sobie kolorów, bo to mistycyzm)
  Harmonia czakr jako zjednoczenie z Bogiem, a nie wyławianie energii ze swojego wnętrza.
  Ja to tak interpretuję i goraco liczę na więcej :)
  Niech religie przestaną mieć znaczenia, a zacznie mieć je Miłość czysta i niewinna

  Odpowiedz
 24. Kasia

  Witam a co ma robić dokładnie trzydziestoletnia osoba która nigdy nie uprawiała seksu. W gimnazjum była tak speszona że do dziewczyn odezwała się zaledwie dwa razy przez trzy lata. Osoba ktöra jest bardzo nerwowa uzależniona od tytoniu i alkocholu. Oraz jest kimś w rodzaju masochiatą,proszę o pomoc. ChodI o mojego brata Mateusza. Dziéki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.